Fuel Niveli Sensor JT606D - Kina Shenzhen Teknologjia përbashkët

Karburantit nivelit sensor JT606D

Përshkrim i shkurtër:

FUEL LEVEL SENSOR JT606D (mund të jetë prerë në vend, rezolutë <1mm) <> Zgjedhja juaj më e mirë për monitorimin e nivelit të karburantit largët.


Detail Product

Key Features

Funksione

parametrat

Specifikim

montim

Produkt Tags

FUEL LEVEL SENSOR JT606D (mund të jetë prerë në vend, rezolutë <1mm) <>

zgjidhja më e mirë tuaj për monitorimin e nivelit të karburantit largët.


 • Previous:
 • Next:

 • Miratimi i parimit të matjes së vëllim të lartë saktësi dhe zbatimin e teknologjisë së përpunimit të energjisë së Electronices auto industriale,

  JT606D sensor karburantit seri sovled problemin e matjes së karburantit ndryshim të nivelit pikërisht në mjedisin e ashpër. të cilat nuk mund të jenë prerë vetëm në vend, por

  gjithashtu të zëvendësojë origjinale njësinë zbulimit I karburantit, veçanërisht me miratimin e teknologjisë së patentuar instalimit, të cilat mundësojnë asamble e thjeshtë, të besueshme dhe të përshtatshme.

  1. Mund të prerë

  sensor karburantit mund të jetë prerë sipas madhësisë tank karburantit në vend, për të shmangur tolerancat shkaktuar nga madhësia e gabuar

  2. High-precision

  Saktësi Njohja është më pak se 1mm, sensor mund të identifikojë luhatje të nivelit më pak se 1mm.

  3. Instalimi Simple

  projektimit patentuar fllanxha thjeshta në rritje, Instalo sensor nuk ka nevojë për një duzinë vrima vidë

  Shtypni butonin për kalibrim të plotë dhe të zbrazët në vend

  4. tension Wide input, të lartë dhe mbrojtjen e qark

  4-70V gamë të gjerë tension të dhëna, sigurohuni se sensor nuk është nën ndikimin e tensionit input.

  mbrojtje multi qark, mbrojtjen reverse lidhje, mbrojtjen e qark të shkurtër.

  Prodhimi 5. multi-sinjal

  Prodhimi Voltage (10-5V), prodhimi aktual (4-20mA), prodhimi rezistenca (0-500Ω)

  Prodhimi Digital sinjal: RS232, RS485, takohen monitorimin dhe kontrollin e largët, ndërsa ngarje matës makinë

  Treguesit kryesore parametrat
  Mblidhni Elemente capacitive
  Voltage input 4 ~ 72V
  Konsumi 0.13W / 5V, 0.19W / 12V, 0.38W / 24V
  zgjidhje <1 mm
  dixhital RS-232, EIA-485, CAN (Opsion)
  baud Vlerësoni 2400,4800,9600,57600,115200 ose përshtatshëm
  output Signal 0 ~ 5 V (e tensionit), 4 ~ 20mA (momentale) 10 ~ 500Ω (E, i; resostove ated)
  Masa gamë shumë e gjatë 10CM ~~ 150cm
  nënshkrimin IP67
  Material Strehimi industriale alumini
  Temperatura e-operativ -40 ° C ~~ + 85 ° C
  Temperatura e-Storge -40 ° C ~~ + 105 ° C
  peshë 400g (50CM Length)
  dimension Length X 60mm x 60mm

   

  Dimension (LxWxH) Length × 60 × 60mm
  peshë 400g (50cm Length)

   

  2016-05-24-183adf14c7-ba6b-4ac7-ae6b-f3dae79edaf1

 • 
  WhatsApp Online Chat!