Возило Тракер GP5000 - Кина Заедничката технологија Шенжен

Возило Тракер GP5000

Краток опис:

GP5000 е интелигентна тракерот возило што може да открие повеќе статуси, како и работа со оригиналниот сензор гориво. Тоа е широко се користат во далечински мониторинг и управување на логистиката флота, бетон мешање флота, мичман флота, такси флота и градежни машинерии, итн со функција на повеќе I / O ports- 11 влезови, излези и 1 8 TTL сериски порт.


детали за производот

Клучни карактеристики

функции

параметри

спецификација

фитинг

Тагови производ

GP5000 е интелигентна тракерот возило што може да открие повеќе статуси, како и работа со оригиналниот сензор гориво. Тоа е широко се користат во далечински мониторинг и управување на логистиката флота, бетон мешање флота, мичман флота, такси флота и градежни машинерии, итн со функција на повеќе I / O ports- 11 влезови, излези и 1 8 TTL сериски порт.


 • Претходно:
 • Следно:

 • следење 1. Поддршка на гориво со сензор за возило оригиналниот гориво, точност зависи од оригиналниот сензор гориво на возилото.

  2. Ниска потрошувачка на енергија и широк влезниот напон.

  3. гео-ограда.

  4. Повеќе од 17 видови на аларми.

  5. Повеќе од 10 видови на надворешни уреди се поддржани со одлични повторен развој рамка.

  6. 43200 парчиња багаж историјата на податоци.

  7. да се одделат дел за увоз да ги зачувате вашите тарифа.

  тип Опис
  основната функција пренос режим TCP / UDP / SMS
  Интервал тип за префрлањето на податоците Временски интервал / Одалеченост интервал / агол варијација
  режим на штедење контрола / моќност проток на податоци Фабрика Поставување / Персоналните / GPS модул исклучување
  километражата статистика GPS километражата / Електронски километражата
  Далечински Слушајте-во Активен / пасивен
  Гео-ограда 32
  тип на аларм GPRS / Е-пошта
  Име на домен поддржан
  Слепи податоци област дополнителна качувањето
  чување Историја податоци (43200 парчиња)
  режим податоци екстракција Историја Активен / пасивен
  GPS антена отворен / краток спој откривање / GPS сигнал качувањето во реално време.
  Самопроверка / Авто-обновување / Авто-заштита / Вградена батерија
  Аларм 17 видови
  надворешни уреди MDT (Диспечерски екран)  
  сензор за гориво аналогни
  CCD камера  
  РФИД  
  Лозинка тастатурата  
  баркод скенер  
  сензор за температура  
  контрола на функцијата Далечинско отсечени пумпата за гориво
  I / O порта
  11 I / O влез
  1 аналоген сигнал влез (0-5v)
  1 срцевата влезниот сигнал (<3.8v, 2kHz)
  излез 8 Switch сигнал
  1 TTL сериски порт

   

  Димензија (LxWxH) 121x82x29mm
  Тежина 850g (со стандардна опрема)
  Работа Тековни 80-120mA
  работен напон 10-30V
  резервната батерија 8.4V, 400mAh Ni-MH батерии
  GPS чип SiRF Star III
  GSM бенд 850/900/1800/1900 MHz

   

  Димензија (LxWxH) 121x82x29mm
  Тежина 850g (со стандардна опрема)

   

  2016-05-24-43efe50c9b-6e0b-47f0-a79a-132efb4c59ad

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!