Smart Трејлер GP6000F - Кина Заедничката технологија Шенжен

Smart Трејлер GP6000F

Краток опис:

JT703B е паметен терминал кој се користи за mobiletrailer следење и управување со решение. Тоа е со карактеристики: управување intelligentpower, соларен панел за полнење, голем капацитет на батеријата (3 години lastworking време во режим на подготвеност), сад откривање статус, водоотпорен IP67. Тоа е suitableto приколка решение далечинско следење.


детали за производот

Клучни карактеристики

функции

параметри

спецификација

фитинг

Тагови производ

JT703B е паметен терминал кој се користи за mobiletrailer следење и управување со решение. Тоа е со карактеристики: управување intelligentpower, соларен панел за полнење, голем капацитет на батеријата (3 години lastworking време во режим на подготвеност), сад откривање статус, водоотпорен IP67. Тоа е suitableto приколка решение далечинско следење.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 1, во реално време позиционирање и следење

  2, голем капацитет Вградената батерија на полнење

  3, со цел со соларен панел за надворешни извори на енергија

  4, аларм функција за слаба батерија

  5, Suppport се буди во режим на подготвеност

  6, обвинет од страна на надворешна сила на приколката

  7, натоварено / истовара статус откривање на контејнерот

  8, водоотпорен IP67

  тип Опис
   основната функција Во реално време позиционирање и следење
  Вградената батерија со голем капацитет
  Дизајнирано со соларен панел за надворешни извори на енергија
  аларм функција за слаба батерија
  Поддршка се буди во режим на подготвеност
  Обвинет од страна на надворешна сила на приколката
  Ioaded / истовара статус откривање на контејнерот
  водоотпорен IP67
  параметар Димензија (L × W × H) 193mmx84mmx34mm
  Тежина 600g
  материјал Легура на алуминиум и пластика ABS инженер
  Вграден батерија 12000mAh батерија на полнење
  Работна температура -20 ℃ - 85 ℃ +
  температура на чување -40 ℃ - 85 ℃ +
  релативна влажност 5% - 99%
  Одделение за заштита на IP67
  Просечна мирување струја 0.2mA
  Просечната работна струја Помалку од 90mA
  Соларен панел Поликристални силикон 5V / 250mA
  ГПС антената Дизајнирано со надворешен керамички антена (1м)
  GSM фреквенција 850/900/1800/1900 MHz
  Димензија (L × W × H) 193mmx84mmx34mm
  Тежина 600g

  2017-10-18-191be938b7-02c3-4141-b8a3-da8c96f466c9 2017-10-18-374df8d974-fd2a-4a45-b52c-b74e5838babe 2017-10-18-2821413211-0aaa-4ced-81be-c98c2d5281fc

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!