Smart Lock JT705 - Кина Заедничката технологија Шенжен

Smart Lock JT705

Краток опис:

Smartcontainer монитор JT705 уред, е еден вид на уред кој се користи за ISO контејнер, refeer сад, примена ван камион. Таа ја има функцијата вистински timetracking, unsealing од страна на онлајн или во близина на областа присутен, откривање aroundenvironment на товар, следење држење за заклучување, како што се: ако внатрешната температура на вратата positionor се менува, системот може да испрати сигнали. Тоа може да detectthe однесувањето на dismouting врата, карго оставајќи сад, и можат да го контролираат theillegal демонтажа врата и кражба товар probl ...


детали за производот

Клучни карактеристики

функции

параметри

спецификација

Тагови производ

Smartcontainer монитор JT705 уред, е еден вид на уред кој се користи за ISO контејнер, refeer сад, примена ван камион. Таа ја има функцијата вистински timetracking, unsealing од страна на онлајн или во близина на областа присутен, откривање aroundenvironment на товар, следење држење за заклучување, како што се: ако внатрешната температура на вратата positionor се менува, системот може да испрати сигнали. Тоа може да detectthe однесувањето на dismouting врата, карго оставајќи сад, и можат да го контролираат theillegal демонтажа врата и кражба карго проблем.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Во реално време Следење

  Далечинскиот управувач или на самото место отпечатување

  Перцепција на животната средина: Temperature.Humidity.Light и така натаму

  Состојба на перцепција: Attitude.Rellover и уриваат Мониторинг и така натаму

  тип Опис
      

   

   

   

  Основни

  функција

  следење во реално време Локација, брзина, правец
  состојба на следење во реално време Печат или отпечатување на статус, во реално време напон
  Печат или отпечатување Далечинскиот управувач или на самото место отпечатување
  режим на лозинка Динамични и статични Лозинка
  Перцепција на животната средина температура, влажност, светлина и така натаму.
  гест Перцепција Шест-оска сензор за забрзување
    Аларм Нелегалното Отклучување
  Со текот на време Отклучување
  Бесправно отвор на задната страна
  Ниска волтажа
  тип Опис
      

   

   

   

  параметри

  Димензија (L × W × H) 223mm × 130mm × 53mm
  Должината на конецот 450mm
  Тежина 4кг
  материјал Заклучување: алуминиум; Стринг: јаглероден челик
  Работна температура -20 ℃ - + 70 ℃
  Температура на чување -40 ℃ - 85 ℃ +
  релативна влажност 5% -99%
  полнење напон 5V
  Работа Тековни Просечна Работа Тековни: <120mah <> Просечна мирување Тековни: <4mah <>
  капацитет на батериите 20000mAh
  Одделение за заштита на IP67
  SIM слот Микро SIM картичка
  GPSGSM Антена вградени
  Bluetooth модул MHz: 2.402GHz-2.480GHz
  GSM модул Quad Band: GSM800, GSM900, DCS1800, PCS1900
  Димензија (L × W × H) 223mm × 130mm × 53mm
  Должината на конецот 450mm
  Тежина 4кг
 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!