Пренослив Тракер JT600 - Кина Заедничката технологија Шенжен

Пренослив Тракер JT600

Краток опис:

JT600 е индустриски одделение преносни соларни тракер со креативни менаџмент на енергија, во која има AGPS, скрши отпор, водоотпорни, dustproof и над 6 месеци чекање, итн .. Тоа е широко се применува на далечински мониторинг и управување на стари, деца , отворен работници, државни службеници, истражувачи, отворено спортисти, мобилни средства, итн


детали за производот

Клучни карактеристики

функции

параметри

спецификација

фитинг

Тагови производ

JT600 е индустриски одделение преносни соларни тракер со креативни менаџмент на енергија, во која има AGPS, скрши отпор, водоотпорни, dustproof и над 6 месеци чекање, итн .. Тоа е широко се применува на далечински мониторинг и управување на стари, деца , отворен работници, државни службеници, истражувачи, отворено спортисти, мобилни средства, итн


 • Претходно:
 • Следно:

 • 1. Интелигентен менаџмент на енергија со повеќе од 6 месеци чекање, моќ следење во реално време.

  2. Ниска потрошувачка на енергија: Минимална мирување тековната 2mA

  3. Вграден-во триаксијален G сензор

  4. 3 proofings: Разбивам-отпор, водоотпорен, dustproof

  5. AGPS

  6. светилка

  7. Двонасочна глас

  8. СОС осветлување сигнал

  складирање на податоци 9. Историја

  тип Опис
  функција Пренос на владата: TCP / SMS
  Мулти-режим на работа: Стандард / вибрации / Timer
  Непосредна SMS пребарување на тековната позиција
  AGPS
  Двонасочна говорна
  Далечински слуша во
  Вграден во триаксијален G сензор
  моќ следење во реално време
  соларни полнење
  светилка
  СОС осветлување сигнал
  Авто гео-ограда / Гео-ограда
  Мирување повеќе од 6 месеци (еден извештај на ден)
  Сериска порта поддржува / Конфигурирање на далечина
  Ниска моќност аларм, СОС аларм, Внесете / Излез гео-ограда аларм
  Време на собата
  алијас сет

   

  Димензија (LxWxH) 96x51x22mm
  боја Црна / Портокал
  Тежина 80g (со стандардна опрема)
  Работа Тековни 60-80mA
  Вградена батерија 1800mAh
  водоотпорен Одделение  IP65
  резервната батерија 2500mAh
  GPS чип SiRF Star III
  GSM бенд 850/900/1800/1900 MHz

   

  Димензија (LxWxH) 96 × 51 × 22mm
  Тежина 80g (со стандардна опрема)

   

  2016-05-24-226d372039-3dea-44ff-985f-d173e5d7cea3

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!