Smart Lock JT702 - Кина Заедничката технологија Шенжен

Smart Lock JT702

Краток опис:

JT702 е електронска брава поддржан onlineand присутен тастатура отклучување. Главната карактеристика вклучува онлајн отклучување bysystem и динамична лозинка од APP. По купувањето на динамичен лозинка, italso поддржува присутен отклучување на тастатурата, која може да се реши со лозинка добивањето failureor отклучување-failure.Meanwhile, одвојување дизајн за заклучување-јаже е заменливи foroptional должина, мулти-врата и целосно покриени со врата, која може да се спречи illegaldismantling. Тоа може да се примени во управувањето на контејнери, traile ...


детали за производот

Клучни карактеристики

функции

параметри

спецификација

Тагови производ

JT702 е електронска брава поддржан onlineand присутен тастатура отклучување. Главната карактеристика вклучува онлајн отклучување bysystem и динамична лозинка од APP. По купувањето на динамичен лозинка, italso поддржува присутен отклучување на тастатурата, која може да се реши со лозинка добивањето failureor отклучување-failure.Meanwhile, одвојување дизајн за заклучување-јаже е заменливи foroptional должина, мулти-врата и целосно покриени со врата, која може да се спречи illegaldismantling. Тоа може да се примени во управувањето на контејнери, приколки, ван камион.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 1. Во реално време Следење

  2. Далечински Онлајн Отклучи

  3. близина Офлајн Отклучи

  4. динамички и статички Лозинка

  5. Нелегалното Отклучување / стринг-намалување на аларм

  тип Опис
     Основни

  функција

  следење во реално време
  Режим на работа: време на владата, владата настан
  следење заклучување статус
  надгледување на батериите во реално време
  Далечински онлајн отклучување
  Во близина присутен отклучување
  Лозинка: динамични и статични
   аларм режим Стринг-намалување на алармот
  Ненормално отклучи алармот
  По ред погрешно аларм лозинка
  Ниски аларм на батеријата
   параметри Димензија (L × W × H) 178mmx170mmx43mm
  Должината на конецот 285mm
  Тежина 1000g
  материјал инженеринг пластика
  Вградена батерија 16000mAh литиум-јонска
  Работна температура -20 ℃ - + 70 ℃
  температура на чување -40 ℃ - 85 ℃ +
  релативна влажност 5% - 99%
  степен на заштита IP67  
  Тековни AV.main одбор <120mA, Главниот одбор мирување <4mA <>
  Батерија 16000mAh
  GPS антена вградени
  GSM фреквенција Quad Band: 850/900/1800 / 1900MHz
  Димензија (L × W × H) 178mmx170mmx43mm
  Должината на конецот 285mm
  Тежина 1000g
 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!