Smart Lock JT701 - Кина Заедничката технологија Шенжен

Smart Lock JT701

Краток опис:

JT701 е интелигентни брава СЛЕДЕЊЕ уред за управување со средства систем. Главната карактеристика може да биде листа како: Дизајнирано за да не отклучете го со клуч, но од страна на РФИД / далечински лозинка; Со голем капацитет на батеријата, долго работно време; Вграден безжичен модул, во реално време онлајн мониторинг; Вграден GPS модул, глобалната лоцирање; контрола на безбедноста, илегалната отклучување аларм и така натаму. Апликацијата може да биде сад, приколка, Ван тип камиони и други видови на камиони далечински мониторинг систем.


детали за производот

Клучни карактеристики

функции

параметри

спецификација

Тагови производ

JT701 е интелигентни брава СЛЕДЕЊЕ уред за управување со средства систем. Главната карактеристика може да биде листа како: Дизајнирано за да не отклучете го со клуч, но од страна на РФИД / далечински лозинка; Со голем капацитет на батеријата, долго работно време; Вграден безжичен модул, во реално време онлајн мониторинг; Вграден GPS модул, глобалната лоцирање; контрола на безбедноста, илегалната отклучување аларм и така натаму. Апликацијата може да биде сад, приколка, Ван тип камиони и други видови на камиони далечински мониторинг систем.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 1, уникатен дизајн, Unlick Со РФИД / SMS Лозинка

  2, Големиот капацитет на батеријата, задржување на работното време

  3, Вграден GSM модул, Далечински Онлајн монитор

  4, Вграден GPS модул, во реално време за глобално позиционирање

  5, Satety следење, аларми за нелегално Отклучување

  тип Опис
  функција пренос режим TCP / SMS
  IData автоматски upload Временски интервал
  лоцирање на владата GPS / Д-Р
  детекција на вибрации Изградена во 3G сензор
  Заклучување на режим на статусот monitorina следење во реално време
  Отклучете РФИД / далечински лозинка
  Се разбудам на владата Повик / SMS / Со повлекување картичка / вибрации? Заклучувањето низа подесувате
  Аларм Брава-стринг тампер аларм
  аларм swiping картичка
  отклучите аларм
  Погрешен аларм лозинка
  geofence аларм
  Димензија (LxWxH) 195mmx114mmx37mm
  домување материјал инженеринг пластика
  Тежина 700g (со стандардна опрема)
  Вграден батерија 12000mAh литиум батерија
  Работна температура -20 ° C- + 60 ° C
  температура на чување -40 ° C- + 80 ° C
  релативна влажност 5% -99%
  водоотпорен Одделение IP65
  Просечна мирување струја Помалку од 0.1mA
  Просечната работна струја Помалку од 90mA
  GSM фреквенција 900/1800/1900 MHz
  Димензии (LxWxH) 195x114x37 (mm)
  Тежина за 700g
 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!