Гориво Ниво сензор JT606D - Кина Заедничката технологија Шенжен

Гориво Ниво сензор JT606D

Краток опис:

НИВО НА ГОРИВО СЕНЗОР JT606D (може да се отсечени на самото место, резолуција <1mm) <> Вашиот најдобар избор за контрола на нивото на далечински гориво.


детали за производот

Клучни карактеристики

функции

параметри

спецификација

фитинг

Тагови производ

НИВО НА ГОРИВО СЕНЗОР JT606D (може да се отсечени на самото место, резолуција <1mm) <>

Вашиот најдобар избор за контрола на нивото на далечински гориво.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Усвојување принцип мерење на висока прецизност капацитети и примена на моќ на процесирање технологија на индустриски авто electronices на,

  JT606D сензор серија гориво sovled проблемот на мерењето на промените во нивото на горивото токму во тешка средина. што не може да се намали само на самото место, но

  исто така, го замени оригиналот единица за откривање јас гориво, особено со усвојувањето на патентиран инсталација технологија, кои им овозможуваат едноставен, сигурен и лесен собранието.

  1. Може да се отсече

  сензор за гориво може да се отсече во зависност од големината на резервоарот за гориво на сајтот, да се избегне толеранции предизвикани од погрешна големина

  2. Висока прецизност

  точност признавање е помалку од 1mm, сензорот може да се идентификуваат флуктуација на ниво на помалку од 1mm.

  3. Едноставен за инсталација

  Патентиран дизајн едноставен прирабница за монтажа, инсталација на сензорот не и треба уште десетина завртка дупки

  Притиснете го копчето за полни и празни калибрација на сајтот

  4. Широк влезниот напон, висока и заштита на колото

  4-70V широк опсег на влезниот напон, бидете сигурни дека на сензорот не е под влијание на влезниот напон.

  Мулти спој заштита, заштита на обратна врска, краток спој заштита.

  5. Мулти-сигнал излез

  Напон излез (10-5V), излезна струја (4-20mA), отпорност на излез (0-500Ω)

  Дигитален излезен сигнал: RS232, RS485, Средба со далечински мониторинг и контрола за време на возењето мерач на автомобилот

  клучни показатели параметри
  Собери Елементи Капацитивните
  влезен напон 4 ~ 72V
  потрошувачка 0.13W / 5V, 0.19W / 12V, 0.38W / 24V
  резолуцијата <1 mm
  дигитален RS-232, EIA-485, CAN (опција)
  baud стапка 2400,4800,9600,57600,115200 или Индивидуализира
  излезен сигнал 0 ~ 5V (напон), 4 ~ 20mA (тековен), 10 ~ 500Ω (E, i; ated resostove)
  Мерка Екстремно голем дострел 10 см ~~ 150cm
  запечатување IP67
  домување материјал индустриски алуминиум
  Температура оперативен -40 ° C ~~ + 85 ° C
  Температура storge -40 ° C ~~ + 105 ° C
  Тежина 400g (50cm должина)
  димензија Должина x 60mm x 60mm

   

  Димензија (LxWxH) Должина × 60 × 60mm
  Тежина 400g (50cm должина)

   

  2016-05-24-183adf14c7-ba6b-4ac7-ae6b-f3dae79edaf1

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!